Νικητής στο ντέρμπι της βραδιάς ο ΠΑΟΚ

Έλενα Δημητρίου 18-04-2021 21:26
Παρά την ήττα του ο Ολυμπιακός παραμένει μόνος του στην κορυφή με 76 βαθμούς

Νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Superleague.

Παρά την ήττα του ο Ολυμπιακός παραμένει μόνος του στην κορυφή με 76 βαθμούς και ο ΠΑΟΚ είναι τρίτος με 54 βαθμούς, τόσους έχει και η ΑΕΚ στην τέταρτη θέση.

Ο αγώνας

Στο 32' ο Σα έκανε τρομερή απόκρουση στον Ζίβκοβιτς στο σουτ του οποίου έβαλε κόντρα και αλλοίωσε τη δύναμή του ο Αβραάμ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ελ Αραμπί πήγε να κάνει σουτ μετά από πάσα του Μασούρα, αλλά κόπηκε.

Ο Ζίβκοβιτς στο 49ο λεπτό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από γύρισμα του Αβράαμ, ανοίγοντας το σκορ της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους.

Ο Μπάμπα έκανε την δική του προσπάθεια στο 57' αλλά μπλόκαρε ο Σα.

Στο 63' ο Ζίβκοβιτς "ξαναχτύπησε" και σκόραρε ξανά, μετά από ασίστ του Ελ Καντουρί, γράφοντας το τελικό 2-0 για τον Δικέφαλο.

Κίτρινες: Αβραάμ, Ρέαμπτσιουκ

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μπάμπα, Σβαμπ (83' Τσιγγάρας), Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (71' Τζόλης), Βιεϊρίνια (83' Βαρέλα), Ελ Καντουρί (66' Ουάρντα), Σφιντέρσκι (72' Κρμέντσικ)

Ολυμπιακός: Σα, Ρέαμπτσιουκ (71' Βαλμπουενά), Σωκράτης, Αβραάμ (60' Καμαρά), Χολέμπας, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Μπρούμα (61' Φορτούνης), Μασούρας (79' Κάιπερς), Ελ Αραμπί